Dodany: 2013-08-29 15:15:09

 

Regulacje prawne dot. zawodu tłumacza przysięgłegoPlanujesz karierę tłumacza, ale nie jesteś pewien , w czym chciałbyś się specjalizować? A może znasz doskonale jeden lub dwa języki i nie wiesz, co zrobić z taką umiejętnością? Jeśli słyszałeś, że tłumacz Gdynia to dobry i nieźle płatny zawód, to powinieneś stać się jednym z nich. Najlepiej w roli tłumacza przysięgłego.

 

Tłumacz Gdynia, który zdecydował się zostać tłumaczem przysięgłym, powinien poznać wcześniej niezbędne wymagania prawne, które koniecznie musi spełnić. Przede wszystkim taki tłumacz Gdynia musi mieć skończone studia wyższe w odpowiednim kierunku. Najlepiej jeśli zna więcej niż jeden język, chociaż nie jest to obligatoryjne. Taka osoba powinna mieć tytuł magistra.

Kolejnym wymogiem jest możliwość korzystania z pełni praw obywatelskich. Jest to niezbędne i każdy, kto nie może uzyskać odpowiedniego zaświadczenia, niech lepiej nie przymierza się wcale do zostania tłumacz Gdynia przysięgły. Co więcej, trzeba posiadać zdolność do czynności prawnych i nie być karanym. Zaś ostatnim z wymogów, jest rzecz jasna zdanie obowiązkowego egzaminu na tłumacza przysięgłego..

Nick: