Dodany: 2013-08-29 15:06:50

 

Kompetencje tłumaczy Wybierając zawód tłumacz Gdynia, powinniśmy wcześniej poznać możliwości, jakie daje taka praca oraz kompetencje tłumaczy. Nie każdy wie, że pracując w zawodzie tłumacza, można wybrać różne specjalności i przygotowywać się do pracy w różnych kierunkach.

 

Jako jedną z możliwości pracy tłumacz Gdynia, możemy wybrać specjalność pisemną. Jest to podstawowa możliwość, którą wybiera spora część tłumacz Gdynia. Kompetencją takiej osoby jest tłumaczenie tekstów na potrzeby osób, które są zmuszone korzystać z instrukcji obsługi w języku obcym czy chcą zrozumieć krótkie, użytkowe teksty.

Inną specjalnością jest specjalność konferencyjna. Tłumacz Gdynia, który się nią zajmuje, pracuje ze słuchu. Tłumaczy poszczególnych prelegentów konferencji na bieżąco, tak, aby osoby siedzące na sali w czasie rzeczywistym słyszeli tłumaczone przemówienie.

Jest również specjalność literacka. Polega ona na tym, że tłumacz Gdynia tłumaczy książki z jednego języka na inny. Zazwyczaj z języka rodzimego na obcy lub odwrotnie. Zdarzają się też tłumaczenia z jednego języka obcego na inny.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kompetencje tłumaczy
Nick: