Dodany: 2012-10-11 13:33:22

 

Krótka historia fotografiiDawno temu – aparat to był gigantyczny sprzęt, który nie tylko zajmował nam masę miejsca, ale dodatkowo zrobienie zdjęcia wymagało sporego wysiłku. Dziś fotografować może każdy i ta historia fotografii gdzieś się zagubiła.

 

Nie potrafimy często wyobrazić sobie, jak ludzie w tamtych czasach robili zdjęcia, jak je doświetlali zewnętrznymi, wielkimi lampami, jak sobie radzili. A tak rzeczywiście było – dzisiejsza fotografia nie ma wiele wspólnego z tą sprzed lat, której efekty często znajdujemy w szafach naszych przodków. To ważne by poznać historię fotografii, zwłaszcza, jeśli się nią interesujemy czy to zawodowo czy prywatnie. Fotografia reklamowa mimo, że jest wymysłem dzisiejszych czasów swoje początki również miała w dawnych latach, kiedy aparat był ogromnym, trudnym sprzętem.

 

Fotografia reklamowa polegała wtedy na fotografowaniu do lokalnych druków osób ich wizerunku z opisem tego na przykład, co dana osoba wykonuje za zajęcia n co dzień. Fotografia reklamowa ma to do siebie, że jest dziś swego rodzaju nowym gatunkiem, który powstał nie wiedząc jak i dlaczego tak szybko się rozwinął. Fotografia reklamowa daje jednak szansę dla całej fotografii, mamy przynajmniej pewność , że nie zostanie ona zniszczona dla dobra innego rodzaju wymysłów i zawsze będzie kontynuowana. Fotografia reklamowa czy innego typu fotografia przyciąga nas od zawsze – dlatego nie opierajmy się jej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Krótka historia fotografii
Nick: