Dodany: 2012-10-11 13:58:53

 

Fotografia archiwizacyjnaW urzędach, jednostkach muzealnych, czy bibliotekach – coraz częściej spotyka się nie tylko zwykłą archiwizację, która polega na tym by spakować czy to eksponaty, czy zabytki w taki sposób by można je było znaleźć, ale również coraz częściej towarzyszy temu – zwłaszcza w muzeach – archiwizacja poprzez fotografię.

 

Taka archiwizacja fotograficzna ma za zadanie umieścić na fotografiach, zatrzymać w kadrze to, co zostaje schowane do archiwum, to co jest w zborach danej jednostki, to co jest ciekawe i co musi jeszcze posłużyć innym. Takie archiwizowanie ma za zadanie niekomercyjnego porządkowania, nie ma to nic wspólnego z zarabianiem jak fotografia reklamowa. Fotografia reklamowa to daleka kuzynka fotografii archiwizacyjnej, która ma zupełnie odmienna rolę.

 

Fotografia reklamowa ma bowiem na celu zarobienie na zdjęciach, w przypadku archiwizacyjnej ma ona być przydatna, podpowiadać szukającym eksponatów, czy prowadzącym spisy zbiorów i porządkującym to co zostało zarchiwizowane. Wtedy znacznie łatwiej jest coś odnaleźć kiedy zaistnieje taka potrzeba, bądź pokazać, bez konieczności pokazywania oryginału..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fotografia archiwizacyjna
Nick: