Dodany: 2012-10-11 14:00:34

 

Fotografia pejzażowaFotografia ma tyle odłamów, że niemal każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie. Jedni kochają fotografię typowo komercyjną, jaka jest fotografia reklamowa. Inni z kolei oczekują, że fotografia będzie dla nich czymś więcej, że będzie czymś w rodzaju sztuki, czegoś, do czego będą mogli się odnieść.

 

Dlatego też, ważne jest byśmy wiedzieli jaki rodzaj fotografii na czym polega. Fotografia reklamowa to inna bajka niż fotografia pejzażowa. Ta druga ma za zadanie nie tylko pokazać nam piękno świata, który nas otacza, ale również ma za zadanie pokazać nam – jak piękne mogą być zwykłe, nasze podwórka, nasze otoczenie, na które często na co dzień nie zwracamy uwagi. Dlatego też warto jest przyjrzeć się bliżej fotografii pejzażowej, która jest dziś nieco kryta przez tą komercyjną, jak fotografia reklamowa.

 

Jednak dla wytrwałych i chcących nie ma nic, co mogłoby ich od takiego pomysłu znalezienia odpowiednich pejzaży odciągnąć. Wciąż sztuka takiego fotografowania jest modna, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami tworzymy sztukę pejzażową właśnie. Kiedy fotografujemy nasze otoczenie – taką właśnie fotografię tworzymy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fotografia pejzażowa
Nick: