Dodany: 2012-10-11 14:04:45

 

Fotografia portretowaFotografia, która robi dziś wciąż wielkie wrażenie to fotografia, która nazywana jest fotografią portretową. Portrety to nie tylko to, co widzimy na co dzień w domach naszych przyjaciół na ścianach.

 

Portrety i to jak są tworzone to dziś wielka tajemnica, bo nie każdy może i nie każdy chce tworzyć portret siebie, a kiedy już tworzy to artysta – wie, że nie może zdradzać szczegółów tego, czym są prawdziwe, porządne portrety. Każdy portret to masa pracy tak jak fotografia reklamowa. Kiedy chcemy by portret był udany musimy przede wszystkim uwiecznić na zdjęciu to, co jest dla danej osoby charakterystyczne.

 

A więc pod takim kątem zrobić zdjęcie, by było ono bardzo autentyczne, by było czymś bardzo ciekawym,a le jednocześnie, by był on piękny, a więc te charakterystyczne elementy muszą być nieco obrobione, by nikt nie zarzucał nam, że stworzyliśmy karykaturę. Fotografia reklamowa jak i fotografia portretowa mają jedno ze sobą wspólne – oba rodzaje mają za zadanie pokazać swój cel jako najpiękniejszy, tak by nawet najmniejszy defekt nie był widoczny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fotografia portretowa
Nick: