Dodany: 2013-06-25 13:50:43

 

Na czym polega transport lądowy Ląd jest najbardziej stabilną z przestrzeni. W związku z tym ludzie najbardziej przywiązani są do form transportu lądowego także w transport krajowy. Przyszłość transport krajowy zależy w dużej mierze od zmian jakie zachodzą w transporcie drogowym.

 

Jest on bardzo rozwojową dziedziną. Choć trzeba przyznać, że jego rozwój przebiega na wiele sposobów i cieszy się dużą wielotorowością co jest niebywałym plusem dla transport krajowy. Transport lądowy nie obejmuje transportu podziemnego tworzy on oddzielną kategorię niezależną całkowicie od transport krajowy. Przez transport lądowy rozumie się przede wszystkim transport kołowy i kolejowy.

 

Te dwa rodzaje środków lokomocji mają bardzo szerokie zastosowanie. Na pociąg można załadować tiry i zmniejszyć tym samym eksploatację i obciążenie ruchem dróg kołowych. To silnie wspiera transport drogowy rozwiązanie to nie jest niestety stosowane w naszym kraju. Skala stosowania go na zachodzi nie jest zbyt duża z racji większego wykorzystania samolotów czy statków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport lądowy
Nick: