Dodany: 2013-06-25 13:52:46

 

Na czym polega transport wodny Woda jest źródłem życia na naszej planecie. Ma też kilka innych zastosowań, może być przeznaczona na wiele celów. Od nas zależy jak ją wykorzystujemy dla transport krajowy ma ona także pewne znaczenie.

 

W transport krajowy jest ona wykorzystywana jak podstawa do transportu. Wodne środki lokomocji to statki można za ich pośrednictwem przewozić towary na bardzo duże odległości w ilościach ogromnych. Trudno jest nam sobie je wyobrazić gdyby nie były ładowane na statek. Statki mogą pływać po wodach otwartych i śródlądowych, otwarte to morza i oceany, wody śródlądowe to wszelkiego rodzaju rzeki i jeziora.

 

Często jeziora regionalne są połączone z rzekami wszelkiego rodzaju i można się nimi poruszać. Są specjalne kanały, którymi poruszają się właśnie statki w ramach żeglugi śródlądowej. Dobro transport krajowy jest najważniejsze jego rozwój jest możliwy tylko w wyjątkowych warunkach. Okoliczności są najważniejsze w zależności od nich kształtuje się sposób prowadzenia transportu wodnego. Na wodzie statki pasażerskie to promy mamy tez specjalne statki od przewożenia surowców takie jak gazowce, tankowce(od ropy)..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport wodny
Nick: